Litery 3D

Advertteam produkuje również logotypy i litery 3D, czyli wykonane w technologii przestrzennej. Głównym materiałem stosowanym w tego typu produkcjach jest styrodur. Dzięki jego termicznej obróbce możemy wykonać dowolny kształt o dowolnej grubości. Jednocześnie styrodur doskonale nadaje się do malowania. W rezultacie możemy nadać emblematowi żądany kolor z palety kolorów RAL. Aby nadać logotypowi dodatkowych walorów, można zastosować frezowane lico z plexi lub PCV o wykończeniu błyszczącym lub matowym. Dzięki takiemu podkładowi możemy nakleić na lico folię jednokolorową lub wydruk pokryty laminatem. Zabezpieczają one przed UV i mechanicznym ścieraniem grafiki.

Logotypy i litery 3D wykonywane ze styroduru podświetlić można jedynie od tyłu. Żeby taki efekt osiągnąć należy je wykonać ze specjalnej taśmy „alurapid” lub plexi barwionej w masie bądź opalizowanej. Logo ze styroduru zamieszcza się wtedy na niewielkich dystansach i montuje podświetlenie. Będzie ono rzucało światło na tło tuż za literami 3D, tworząc tzw. „efekt halo”.

Każdy kształt jest wtedy frezowany z plexi kolorowej barwionej w masie, opalizowanej bądź poliwęglanu opalizowanego do podświetleń LED. Po wyfrezowaniu lica owija się je taśmą aluminiową „alurapid” nadając jej przestrzenny kształt. Tak powstały klosz montuje się na wyfrezowanych plecach z 8 – 10 mm PCV, na których uprzednio zamieściliśmy oświetlenie.

Taką technologię można zastosować również w logotypach lub literach 3D w pełni wykonanych z plexi, gdzie świeci nie tylko front znaku firmowego, ale również i jego bok.